Kde nás najdete

Pražské infocentrum USE-IT se nachází v ulici Trojanova 3 na Praze 2 (vedle Palackého náměstí, u nábřeží). Nejlépe se k nám dostanete metrem, zastávka Karlovo náměstí či tramvají do zastávky Palackého náměstí.

Otevírací doba infocentra

  • červenec, spren: středa 14–17h, pátek a sobota 10–17h
  • zbytek roku: středa 14.15–17.00h

případně sledujte FB stránky pražského USE-IT

Fotogalerie

Služby poskytované v infocentru

Prostor infocentra v pražské ulici Trojanova má hned několik využití. V průběhu léta, tedy zhruba od června do září slouží jako turistické infocentrum, kde mohou mladí cestovatelé z celého světa (v roce 2014 ho navštívili turisté z více než 50 zemí světa) získat nejen USE-IT mapu Prahy, ale i mapy dalších měst zapojených do projektu USE-IT Europe, včetně doplňujících informací od pražských USE-IT dobrovolníků. Cestovatelům zde také radíme, co vše by v České republice neměli minout, případně jim výlet pomáháme naplánovat.

V průběhu zimního období slouží prostor převážně pro schůzky pražského USE-IT mapového týmu, který zde vytváří další edici pražské mapy. Na jaře a na podzim organizujeme cykly cestovatelských promítání, v rámci kterých mohou zájemci využít prostor infocentra pro zprostředkování zážitků ze svých cest prostřednictvím fotografií, videí a především povídáním vlastních příběhů.

Kontaktní osoba ohledně infocentra: Anna Horáčková (telefon 728 515 765), v případě zájmu o vyzvednutí většího počtu map, kontaktujte prosím, zástupce ze sekce distribuce.

Využijte naše infocentrum pro své akce

Když naše infocentrum nepotřebujeme sami, rádi ho pronajímáme, abychom mohli tisknout další a další mapy. Nevšední „home made“ prostor nabízí místo pro lektorování, besedování či workshopování a díky vybavené kuchyňce můžete svým hostům nachystat i čajík či kávičku. Prostor si k nám můžete přijít omrknout v otvírací době infocentra či po domluvě.

„Ráda využívám Use-it, protože u nomádského kurzu se to k tomu tématicky hodí (cestoválský kurz sedí k cestovatelskému prostoru). Můžu si s účastníky dát dobrý čajík nebo limču. Spolupracuje se mi s USE-it dobře, nikdy jsem neměla problém se na něčem domluvit.“

Linda Nezhybová, lektorka a digitální nomádka

  • Kapacita: dle uspořádání; kolem stolu (10 osob), židle do kruhu (12 osob), divadelní uspořádání (20 osob s využitím matraček a sedacích vaků).
  • Vybavení: wifi, dataprojektor, plátno, flipchart, vybavená kuchyňka (základní nádobí, varná konvice)
  • Cena: 222 Kč s DPH

Akce všeho druhu je možné uspořádat ve všední i víkendové dny dle domluvy. Rádi vám pomůžeme i s propagací skrz naší FB page.

Pokud bys u nás rád/a uspořádal/a nějakou akci, nejdříve prosím mrkni do našeho kalendáře, jestli máme volno a hned potom nám vyplň formulář, ať víme, co přesně potřebuješ.

Případné dotazy směřuj na Martinu Novákovou (martina.novakova@, 720 210 820).

Akce konané v infocentru

Červenec  2019
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Chceš nám pomoct?

Chceš se stát členem české komunity USE-IT? Stačí málo. Kliknout a ozvat se nám.