Staň se místním

Pokud se procházíš Prahou a máš oči jen pro památky, dávej bacha! My Pražci pořád někam spěcháme a nekoukáme přitom napravo, nalevo. Pokud to chceš teda v Praze přežít, a nebo se alespoň vyhnout naštvaným obličejům, měl by ses nám radši klidit z cesty.

Nauč se chovat v emhádéčku. V autobuse nebo v metru nech nejprve všechny vystoupit, než nastoupíš sám. Očekává se také, že starší lidi a těhotné ženy pustíš sednout. A na závěr vás prosíme, abyste v metru nehulákali. Jsme unavení (nebo nabručení) z prááce a nemáme mnoho energie na to, sdílet s někým jeho entuziasmus a dobrou náadu.

Co se vám vybaví, když se řekne underground? Metro? Potrubí? Krtci, žížaly a krysy? Nebo underground muzika, kultura a party? Naše mapa vám ukáže, co si pod undergroundem představujeme my. Zapomeňte na davy turistů! Dovolte nám odhalit, co se skrývá pod falešnou turistickou fasádou. Dovolte nám představit vám opravdvý pražský underground.

Užitečné informace

OTEVÍRACÍ DOBA: Většina muzeí je zavřena v pondělí. Mimo centrum města je většina obchodů zavřená v neděli. V restauracích obvykle vaří do devítí nebo do desíti večer. Poté už ti nezbývá než dát si nějaký fast food.

OBCHODY: Máš hlad? Zajdi do Billy, Alberta, Tesca nebo Žabky – nejběžnější supermarkety, které najdeš v Praze na každém rohu.

KOUŘENÍ: Od června roku 2017 se nesmí kouřit uvnitř restaurací a barů. Kuřáci si tak mohou zapálit pouze na zahrádkách či před podniky.

CO SE PRÁVĚ DĚJE? Zaskoč si pro tip na náš infodesk nebo mrkni na www.facebook.com/use.it.prague