Staň se místním

Miluj nebo nesnášej tři vykřičníky

Logo Ostravy rozdělilo obyvatele na dva tábory, jedněm koluje v krvi endorfin, druhým adrenalin. Vykřičníky najdeš ve městě všude, od triček, až po popelářský vůz. Je to jediné logo na světě, které napíšeš do esemesky. OSTRAVA!!!

Ostravak je razovity

řekl jednou Jarek Nohavica. Od té doby se tento “fakt” traduje. Co ovšem představuje onu “razovitost” není zcela jasné. Ostrava prostě je jaká je, stejně jako jakékoli jiné město. Tak až tě bude někdo přesvědčovat, že Ostrava je “razovita”, tak souhlasně přikývni, nic jiného se s tím stejně nedá dělat.

Ostraváci jsou (u)přím-í/(ní)

Nutno podotknout, že někdy až moc. Ostraváci jednají na rovinu a “nemažou med kolem huby”. Své emoce projevují přímo, takže vždy přesně víš, kdy ti přiletí pusa a kdy facka. A buď si jist, že přiletí.

Osm z deseti Ostraváků odjíždí každý víkend pryž z města

V pátek v pět odpoledne se ucpou všechny výpadovky a město se téměř vylidní. Ostraváci si od sebe ale moc neodpočinou, potkávají se na svých chatách v Beskydech nebo na plážích přehrad, jezer a rybníků. V pondělí ráno si pak v práci a ve škole všichni vykládají, jaký měli víkend.

Silný ostravský přízvuk lahodí uchu

Antipatie vůči Pražákům není ostravskou specialitou. Pražák je obecně neoblíbená “diagnóza” v celé zemi a někteří Ostraváci si prostě rádi rýpnou do Pražáků z jakéhokoli důvodu. Problém hostů z „Dlouhozobákova“ pak spočívá v tom, že tady v „Kratkozobakově“ se prostě neschovají.

Oslava krásy ostravských žen

Čím dál na sever, tím drsnější kraj, a čím víc na východ, tím krásnější ženy. Ostravsko je pak kombinací obojího. Na krásné dívky i paní tady narazíš na každém rohu, a bez ohledu na jejich věk, barvu vlasů nebo tělesnou stavbu, všechny jsou pěkné.