Lepší mapy, než uhlí aneb přispěj Jůzitu na Vánoce

posted in: Praha | 0

Blíží se nám konec roku, Ježíšek klepe na dveře, šlupky od mandarinek hozené pod gaučem, kapr už okupuje umyvadlo a vůně babiččiných vanilkových rohlíčků se pomalu plíží do oken paneláků. Co nás čeká po Vánocích? Konec roku a s ním i konec zdaňovacího období. Nezapomeňte, že darování Vám může přinést nejen pocit vykonání dobrého skutku, ale můžete si takovýmto způsobem snížit základ daně!
Teď je pravý čas podpořit Vaše oblíbené USE-IT mapy! Pošlete nám dar a zastavte se u nás pro ně! Lepši mapy než uhlí!
Nejen, že uděláte dobrý skutek, který Vám zaručí, že v punčoše dneska uhlí nenajdete, ale ještě k tomu dostanete super mapy 🙂.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru! Jak ho využít?

Fyzické osoby

Od základu daně mohou fyzické osoby (včetně zaměstnanců) odečíst hodnotu poskytnutých bezúplatných plnění, pokud jejich úhrnná hodnota ve zdaňovacím období (kalendářní rok) přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze za období leden-prosinec odečíst nejvýše 15 % ze základu daně.
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní přímo ve svém daňovém přiznání.
Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně jednou ročně, nejpozději do poloviny února a to za celý předchozí rok. Snížení daňového základu se následně projeví v rámci daňového vyrovnání ve vyšší březnové výplatě.

Právnické osoby

(podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu)
Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu bezúplatných plnění, pokud hodnota bezúplatného plnění činí alespoň 2000 Kč za kalendářní rok. V úhrnu lze nově za období leden-prosinec odečíst nejvýše 10 % z již sníženého základu daně.
Člověk v tísni o.p.s. je osvobozen od daně z bezúplatného příjmu pro zákonem stanovené veřejně prospěšné účely. Dary, které organizace získá, jsou tedy využity v plné výši.
Podrobnější informace naleznete v Zákoně o daních z příjmů č. 586/1992 Sb.