Staň se místním

Poznej opravdové město

Brno je svým způsobem skvělé: hodně studentů, příjemné kavárny, přiměřené ceny, úžasné funkcionalistické budovy a perfektní městská hromadná doprava. Ano, na naši hromadnou dopravu jsme opravdu pyšní. Navíc Brno není tak turistické, takže zde můžeš poznat autentické české město. Už ses někdy procházel/a po Karlově mostě v Praze? Tak to přesně není Brno. Pokud nám chceš polichotit, přijď s dalšími výhodami Brna.

Zapomeň na taxi

Místo toho využij hromadnou dopravu. Zejména brněnská noční hromadná doprava je legendární. Máme jedinečný systém nočních autobusů (tzv. rozjezdů), které odjíždějí každou celou hodinu od 23.00 do 5.00 do různých směrů města ze zastávky “Hlavní nádraží”. V rozjezdu se ti může stát, že na tebe budou mluvit náhodní spolucestující a že zažiješ historky jako z nějakého filmu.

Cti naše víno

Jižní Morava je vinařský region, takže v Brně rozhodně nezůstávej jen u piva. Během teplých večerů můžeš vidět zamilované páry mizející do temnot parku pod Špilberkem nebo do Lužánek. S Sebou mají často důležitou věc – plastovou láhev moravského vína. Pak se hvězdy zdají jasnější. Brněnské vinárny nabízejí víno i do láhve s sebou (mrkni na náš Wine box v mapě).

Zamiluj si kavárny

Jsme schopni v nich strávit hodiny. Rádi v kavárnách jen tak vysedáváme, povídáme a po očku pozorujeme lidi u sousedního stolu. Navštěvování kaváren je prostě životní styl. Navíc se kavárny hodí téměř pro každou situaci – kromě kávy nebo čaje si tu můžeš dát i pivo, víno a panáka. Obvykle v nabídce najdeš i něco drobného k jídlu i domácí dezerty. Hodně kaváren navíc organizuje různé koncerty, improvizovaná divadelní předtsvaní, přehlídky nebo třeba besedy. Takže proč chodit jinam? Můžeš jich vyzkoušet víc, protože kavárny jsou v Brně skoro na každém rohu a stále vznikají nové!

Vyznávej modrou a bílou

Fanoušci hokejového klubu Kometa Brno jsou jiní. Normální čeští fanoušcí většinou slaví jen když jejich tým vyhraje. Fanoušsci Komety slaví nezávisle na tom, co se na kluzišti děje a stále sní o 11 titulech, které vyhráli už hodně ale hodně dávno. Přestože oficální barvy Brna jsou červená a bílá, můžeš v ulicích města čas od času potkat modrobílé davy.

Zažij ten kontrast

Více než 80 000 lidí zmizí z Brna každé Vánoce a většina z nich také v létě, což vede k zkrácení otvírací doby některých barů, hospod, kaváren a restaurací… Ano, to znamená celkem hodně v našem relativně malém městě. A kam to všichni jedou? Domů. Studenti jsou důležitou součástí Brna a bez nich vypadá město dost smutně a prázdně. Důkazem může být skutečnost, že v době kdy studenti přicházejí zpět do Brna (v polovině září i ledna) a když jim končí čtvrtletní jízdenky (před Vánoci a v květnu nebo v červnu), potkáte v hromadné dopravě mnohem více revizorů – pozor na to!